KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344022
*
nr 934 4022
Rolf Hallengren
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Rolf Hallengren (f. 1932), rådjur, signerad, 50x80
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:01:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 19:40:27
1
300 kr
12/1 19:56:31
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Läs mer om Rolf Hallengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv olja oljemålning oljemålningar rolf hallengren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10
*
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Rolf Hallengren
nr 934 4022
Rolf Hallengren
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Rolf Hallengren (f. 1932), rådjur, signerad, 50x80
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 19:40:27 | 1 | 300 kr |
12/1 19:56:31 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Gävle 1932.Läs mer om Rolf Hallengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv olja oljemålning oljemålningar rolf hallengren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24 -
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10